آیکون ویولن

  آموزش آرشه کوله در ویولن (در 2 مرحله)

  در این پست به شما طریقه آموزش آرشه کوله در ویولن را در 2 مرحله یاد میدهیم.این آموزش ها در سطح جهانی مورد استفاده قرار میگیرند.

کوله (colle) در معنی اسپانیایی به معنی چسبیده است.

مرحله اول

اولین نکته ای که باید در مورد آموزش اجرای کوله در ویولن بدانیم این است که اجرای این تکنیک با انگشتان دست راست انجام میشود.در ابتدا برای اجرای تکنیک کوله با مشکل مواجه هستین چون اجرای این تکنیک مستقیما به انعطاف پذیری انگشتان شما بستگی دارد. پس در ابتدا باید تمریناتی رو برای تقویت و یادگیری حرکت انگشتان انجام دهیم.که در فیلمهای آموزشی به شما نشان میدهیم.

تمرین میز

توجه داشته باشید تمامی فیلم های آموزشی در بسته آموزش پیشرفته و مقدماتی ویولن به صورت کامل و ترجمه شده به فارسی قرار دارد.در اینجا بریده ای از آن فیلمها برای درک بهتر مطلب برای شما عزیزان گذاشته شده است.

مرحله دوم

برای اجرای آرشه کوله ، آرشه روی سیم فشرده میشود با حرکت انگشت سریع بلند می شود.بدین صورت که قبل از حرکت انگشتان آرشه باید روی سیم گذاشته شده باشد.

اگر آرشه را روی سیم ویولن بگذارین و فقط به کمک انگشتان آرشه را حرکت دهیم حدودا 2 سانتیمتر جابجا خواهد شد.

در این تمرین به هیچ عنوان حق درگیر کردن ساعد و مچ دست را ندارین.

تنها بعد از جابجایی انگشت میتوانیم به کمک حرکت بازو آرشه را از روی سیم بلند کنیم و دوباره در دور بعدی آرشه رو بسیار نرم میچسبانیم روی سیم و دوباره با حرکت و جابجایی انگشت آرشه را حرکت میدهیم و سپس دوباره بازو وارد عمل می شود و آرشه را از سیم بلند میکند برای جهت مخالف آرشه کشی.و این کوله نام دارد…

طریقه اجرای صحیح آرشه کوله در فیلم  نشان داده شده است.

colle
ویولن کنسرتو چایکوفسکی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید